INSPIRACJE/książka

Moda Vintage. Sukces w ciuchach z lumpeksu

girl boss 2 girl bossRECENZJA KSIĄŻKI  #SZEFOWA Sophia Amoruso

Sophia Amoruso to jedna z najbardziej nietuzinkowych kobiet w biznesie modowym. Otwarcie przyznaje się do swojej niechlubnej przeszłości: kradzieży sklepowych, jedzenia ze śmietników, życia przeciwko systemowi. Dziewczyna trochę z marginesu, która zaczęła swój biznesik na e-bay. Sprzedawała ubrania znane teraz ładnie jako vintage, a kiedyś po prostu ciuchami z lumpeksu. Firmę nazwała Nasty Gal (Niegrzeczna Dziewczyna), a od całej reszty handlarzy odróżnia ją sukces i kilkadziesiąt milionów rocznego zysku. Kim zatem jest Sophia Amoruso, business girl która dorobiła się na używanych ciuchach??

FASHION STATEMENT

#SZEFOWA to przede wszystkim dziewczyna, która chciała ubierać się inaczej niż wszyscy. Miała dość rządów sieciówek i unifikacji mody. Ja szyję sobie ubrania, by być oryginalną, Sophia polowała w lumpeksach na unikatowe egzemplarze. Jej styl mocno osadzony w latach 70 tych, bardzo cool, z pazurem. Okazało się, że kobiet które chcą wyglądać trochę drapieżniej, jest więcej. Znacznie więcej niż Amoruso podejrzewała!

DZIEWCZYNA JAK MY

#GIRLBOSS to niesamowicie szczera opowieść Sophi o jej dotychczasowym życiu i skromnych początkach wielomilionowego biznesu. Autorka nie oszczędza nas i nie przebiera w słowach. Opowiada o tym jak była przeciwna kapitalizmowi, nie miała co jeść i chwytała się każdej nisko-płatnej pracy, która się napatoczyła. Była jak wiele młodych kobiet, bez pomysłu na siebie i bez perspektyw. Ubierała się przede wszystkim tanio- w sklepach z odzieżą używaną. Aż pewnego dnia zobaczyła aukcje e-bay ciuchów vintage, które sama nosiła. Zdała sobie sprawę z tego ile można na nich zarobić 🙂 Tak ruszyła Nasty Gal, jej sklepik, a Sophia wyczekiwała dostaw w Salvation Army, by wybrać z używanych ubrań dla ubogich, prawdziwe okazje ( jak kostium Chanel za $8 !!!)

O KSIĄŻCE

Sophia Amoruso opowiada bardzo szczegółowo o składowych swojego sukcesu, o tym co odróżniało ją od konkurencji i o tym jak zabrać się za zarabianie na modzie. Książka moim zdaniem jest nawet przepakowana wiedzą i motywacją. Nie jest to pozycja na raz, do przeczytania na plaży i zapomnienia. Osobiście podzieliłam ją na kilka podejść i czytałam partiami. Sophia nie skończyła żadnej szkoły wyższej, a biznesu uczyła się na bieżąco. Uważam że jest to ogromna siła tej pozycji. Język jakim się posługuje jest bardzo przystępny, a mechanizmy świata wielkich interesów wytłumaczone prosto. Amoruso często się powtarza, ale robi to w tak zabawny i przekonywujący sposób, że warto do #GIRLBOSS wracać.

 

Zobaczcie jak dziś wygląda jej biznes: http://www.nastygal.com

Miłej lektury!

Ania

 

Reklamy

4 komentarze do “Moda Vintage. Sukces w ciuchach z lumpeksu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s