Umiejętności/Wykańczanie ubrań/ŁATWE POCZĄTKI

Wypustka w bluzie dresowej

1 wypustka 2 wypustka 3 wypustka 4 wypustka 5 wypustka 6 wyustkaWYKAŃCZANIE BLUZY SPORTOWEJ WYPUSTKĄ

Wypustka, czyli tasiemka z ozdobnym sznurkiem służy do ozdabiania ubrań. Użyłam jej, trochę nietypowo, do wykończenia bluzy dresowej. Wypustka zastąpiła mi bardziej popularne ściągacze. Limonkowa zieleń ożywiła szarą dresówkę. Wypustki i lamówki w twarzowych kolorach są dobrym sposobem na oswojenie mniej korzystnej tkaniny.

Działamy:

1. Na początek przygotowuje taką długość wypustki, jaką potrzebuję np na rękaw. To ważne, bo dresówka ma tendencje do rozciągania. Jeśli będziemy szyli spontanicznie, może nam się tkanina poważnie rozciągnąć.

2. Mocuję szpilkami. Nie mam lepszego pomysłu na łączenie i zakończenie wypustki niż ten na zdjęciu. Chowam końcówki w szwie.

3. Przyszywam lamówkę stopką z jedną płozą. Należy to zrobić jak najbliżej sznurka. Zabezpieczam prujące końcówki overlockiem.

4. Wywijam zakończenie wypustki do środka i przeszywam całość. Można to zrobić ręcznie. Efekt będzie subtelniejszy.

Reklamy

11 komentarzy do “Wypustka w bluzie dresowej

  1. Wygląda ślicznie. Ożywczo i świeżo 🙂 Co do technicznej strony zastosowania wypustki, mam jedną uwagę: Wiadomo, że dzianina pracuje, ważne jest to głównie właśnie przy dekolcie i na rękawach, a wypustka usztywnia. Dlatego obwody muszą być tak dostosowane, żeby się mieścić 🙂

  2. Od bardzo dawna oglądam twojego bloga. Dzięki Tobie dużo się dowiedziałam. A najbardziej budujące jest to, że mając małe dziecko można znaleźć czas na pasje.To daje mi nadzieje . W dodatku pięknie wyglądasz. Nie wiem ile masz lat? Jak dla mnie to z 18:). Przepraszam trochę odbiegłam od tematu wpustki.
    Pozdrawiam.

  3. Gdzie pani kupiła tą dzianinę? Nigdzie nie widziałam z kolorowymi kuleczkami. W ogóle, to bardzo lubię pani bloga. Inspiruje mnie w szyciu i życiu: )

  4. Pingback: Podróże w czasie | pracownia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s