Podszewka/Wykańczanie ubrań/ŁATWE POCZĄTKI

Zdyscyplinować podszewkę

łaczony dyscyplina podszewki łączony 2

MOCOWANIE PODSZEWKI

Bardzo irytowało mnie, gdy z dekoltu sukienki wyłaziła mi podszewka lub odszycie podkroju szyi. Moim wypracowanym patentem na podszewkę jest przyszycie jej do materiału wierzchniego. Zawsze robię to ok 1 cm od krawędzi. Ścieg prowadzę równo po szwie np. ramion, a na zdjęciu widzicie przeszycie również po zaszewkach. Wystarczy 1 -2 cm. Tak zamocowana podszewka nie ma prawa się ujawnić.

Pozdrawiam wszystkich szyjących

ania

 

Reklamy

20 komentarzy do “Zdyscyplinować podszewkę

  1. Pięknie się zapowiada ta bluzka.
    A co do podszewki, to mnie uczono, by ją przyszywać do zapasu szwu, wtedy nie wyłazi i trzyma się ślicznie tam gdzie powinna

  2. Mnie krawcowa powiedziała, że sposobem na wyłażącą podszewkę jest odjęcie ok. 5 mm z każdej strony w górnej części podszewki i wdanie materiału wierzchniego w tym miejscu. Podobno wtedy pasek „magicznej stębnówki”, czyli tego dodatkowego ściegu przytwierdzającego podszewkę do zapasów szwów dekoltu, nie jest widoczny, a podszewka trzyma się w środku. Z tego, co mówiła, dekolt, np. łódkowy czy okrągły, lepiej się wtedy układa na ciele. Czy ktoś próbował takiego sposobu?

  3. z tego, co zrozumiałam, krawcowa miała na myśli to, że w stosunku do dekoltu odszycie musi być węższe o jakieś 5 mm z każdej strony, ale wiadomo, że podszewka jako całość nie może być za wąska, bo np. nie dałoby się jej przyszyć do rękawów czy zamka z tyłu, dlatego tylko tę część, która ma być przyszyta do dekoltu należy zwęzić. Ja sobie wyobrażam, ze to musi być przycięcie u góry po skosie.

      • Ale ja sama nie jestem tego pewna. Tak zrozumiałam, jednak pani krawcowa, która mi to tłumaczyła, nie jest mistrzem w dziedzinie przekazywania wiedzy, Dlatego rzucam tu na forum pytania, czy ktoś się orientuje i czegoś takiego próbował. Pozdrawiam!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s