Umiejętności/ŁATWE POCZĄTKI

Zszywanie pasiastych tkanin

1 paski 2 paski 3 paski 4 paski 5 paskiRÓWNE ZSZYWANIE PASKÓW

Tkaniny w paski są bardzo efektowne, a styl marynarski od lat nie wychodzi z mody. Warto więc czasami poświęcić więcej czasu na równe ich zszycie. Proces jest czasochłonny, ale prosty.

Działamy:

1. O ładnym łączeniu pasiastych elementów należy pamiętać już na etapie krojenia. Warto zaznaczyć sobie np. talię w przodach, tyłach i położyć materiał tak, by pasek rozpoczynał się w tym samym miejscu.

2. Przykładamy elementy, które chcemy zszyć i mocujemy szpilkami początek. Kolejnymi szpilkami łączymy paski tak jak na zdjęciu dokładnie wbijając szpilkę np. na łączeniu kolorów przez oba materiały.

Jest to koniecznie, gdyż maszyna nierówno ciągnie materiał górny i dolny. Widać to wyraźnie, gdy pozwolimy jej szyć paski lub dłuższe partie materiału.

Podczas zszywania tkanin stopniowo wyciągamy kolejne szpilki. Jeśli widzę, że materiał się rozciąga, nierówno „idzie” zatrzymuję maszynę, podnoszę stopkę, wyrównuję materiał i ponownie opuszczam stopkę. Nie radzę szyć po szpilkach, gdyż można złamać igłę.

Tyle. Mamy ładne pasy.

Reklamy

6 komentarzy do “Zszywanie pasiastych tkanin

  1. A mogę zapytać, gdzie dokładnie kupowałaś tę dresówkę? Może będą mieli dostawę? 🙂 Od jakiegoś czasu poszukuję czegoś dresowego i pasiastego równocześnie, bezskutecznie…
    PS. Kilka dni temu odkryłam tego bloga, w zalewie blogów o szyciu jeden z nielicznych, który mnie autentycznie może zainspirować 🙂

  2. Byłam po raz pierwszy w sklepie na Grochowskiej, rewelacja! Znalazłam Twój pasiak, ale ostatecznie zdecydowałam się na nieco inny, na pewno będę tam często zaglądać 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s