Umiejętności/Wykrój/ŁATWE POCZĄTKI

Jak uprościłam wykrój sukienki „New Number One”?

1 nr 1 2 nr 1 3 nr 1UPRASZCZANIE WYKROJU

Jak już wiecie, bardzo spodobał mi się falujący model 101, Burda 10/2014, ale nie widziałam potrzeby, by robić go z dwunastu różnych elementów, szczególnie, że zaplanowałam go w jednym kolorze. Przystąpiłam, więc do łączenia elementów z papierowego wykroju.

Symplifikacji uległa cała góra.

1. Odwzorowałam i wycięłam wszystkie elementy papierowe w swoim rozmiarze.

2. Połączyłam elementy tak, by stworzyć jak najbardziej naturalny wykrój. Najprostsze kobiece góry mają zaszewki w okolicy biustu- najczęściej od biustu do boku. Mając to na uwadze, ułożyłam elementy tak by zachować zaplanowane ułożenie tkaniny względem brzegu fabrycznego (strzałki Straight Grain). Niejako samoistnie pojawiły się zaszewki biustu. Przesunęłam ich zakończenie o 2 cm do boku, by lepiej wyglądały i nie kończyły się dziwnie na środku biustu. Nie jest to pokazane na zdjęciu, gdyż robiłam to w trakcie szycia.

3. Dokleiłam taśmą klejącą plisę podkroju szyi, bez jakichkolwiek przeróbek.

4. Połączyłam elementy rękawa, zgodnie ze strzałkami Straight Grain. Powstała na nich też zaszewka. Następnym razem muszę przyjrzeć się, czy ostatnie dwa elementy rękawa zostały poprawnie skopiowane, bo niedobrze mi się układały.

Tak poklejony wykrój przeniosłam na materiał i kilkanaście godzin później powstał mój Nowy Numer Jeden w wersji uproszczonej.

 

13 komentarzy do “Jak uprościłam wykrój sukienki „New Number One”?

  1. Witaj Aniu. Mam pytanie dotyczące tyłu tej sukienki. Widać na zdjęciach, że tam też wytworzyła się mała zaszewka. Czy uszyłaś ją czy pominęłaś? Szyję już dość proste sukienki ale tajniki konstrukcji są dla mnie jeszcze trochę trudne 🙂
    Ta sukienka mnie urzekła. Chcę uszyć sobie ją również w szarym kolorze. Może nawet porwę się na podszewkę jak dobrze mi pójdzie z wierzchnią warstwą 🙂 Pozdrawiam Cię. Ola

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s