Umiejętności/ŁATWE POCZĄTKI

Jak wszyć kryty zamek boczny?

1 zamek_wm  3 zamek_wm 4 zamek_wm 5 zamek_wm 6 zamek_wm 7 zamek_wm 8 zamek_wm 9 zamek_wm 10 zamek_wm 11 zamek_wm 12 zamek_wm 13 zamek_wmZAMEK BOCZNY

Ostatnio polubiłam wszywanie zamków do boku sukienek i bluzek. Są dyskretniejsze, krótsze i mniej rzucają się w oczy ewentualne niedoróbki. Wszywanie zamka krytego z boku przebiega podobnie jak na plecach:

1. Naprasowujemy taśmę flizelinową na lewą stronę tkaniny w miejscu, w którym ma być zamek. Standardowo 1 cm od krawędzi materiału na długość 40 cm. Nie rozciągniemy materiału przy wszywaniu zamka w ten sposób.

2. Przyszywamy prowizorycznie jedną część zamka zwykłym ściegiem, prawą jego stroną do prawej strony materialu. Prpopnuję odległosc 2 cm od podkroju pachy.

3.Przyszycie drugiej części zaznaczamy od najbardziej newralgicznej części. Najprawdopodobniej będzie to łączenie na wysokości talii.

4. Zasuwamy. Sprawdzamy czy wszytsko jest równe.

5. Montujemy specjalną stopkę do zamków krytych.

6. Przyszywamy lekko odginając ząbki.

7. Zmeniamy stopkę na tą z jedną płozą, dzięki której jak najbliżej zszyjemy materiał przed i za zamkiem.

8. Zaprasowujemy i gotowe.

Reklamy

24 komentarze do “Jak wszyć kryty zamek boczny?

  1. Podoba mi się ten tutorial, wszystko jest jasne i dobrze opisane 😉 Wydaje mi się tylko, że w punkcie 3 chodziło o „newralgiczną część”, nie „nefralgiczną” 😉 Pozdrawiam!

  2. Ja również tak wszywam zamki w swoich uszytkach. Tutek przydatny bardzo 🙂 wszystko jasno i dokładnie pokazane. Wiem, że wiele szyjących ma problemy z wszyciem krytego zamka, a wystarczy trochę poćwiczyć 🙂

  3. Zamiast ” odciągania” ząbków można zamek po prostu wyprasowac… Ja je ostatnimi czasy polubiłam… Prawdopodobnie z lenistwa… Bo jednak wszywa sie je szybciej niż normalne ( choć zalety tych drugich są niezaprzeczalne 😉

  4. Przyznam, że też ostatnio rozpoczęłam zabawę z wszywaniem zamków z boku – faktycznie, są duże bardziej dyskretne. Myślę, że jedyny minus to ewentualne późniejsze zwężanie ubrań, które łączy się z ponownym wszywaniem zamka zamiast zwężaniem samych boków. A post jak zawsze świetny! Uwielbiam odwiedzać Twoją stronę 🙂 Pozdrawiam!

  5. Pingback: Gdzie ukryć suwak? Sekrety zamku krytego | pracownia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s