Ciążowe przeróbki/ŁATWE POCZĄTKI

Jak zrobić spodnie na gumce?

1 — kopia_wm 2 — kopia_wm 3 — kopia_wm 4 — kopia_wm 5 — kopia_wm 6 — kopia_wm 7 — kopia_wm 8 — kopia_wm 9 — kopia_wm 10 — kopia_wmSPODNIE NA GUMCE EKSPRESOWO

Klasyczne spodnie z paskiem bardzo szybko zaczęły uciskać mój rosnący ciążowy brzuszek. Nie za bardzo miałam ochotę na noszenie typowych ciążowych, więc pokusiłam się o drobną przeróbkę starych, szarych rurek. Taką metamorfozę można naprawdę szybko zrobić na domowej maszynie do szycia, jeśli oryginalne spodnie są w miarę luźne.

Najlepiej eksperymentować na spodnich, których nam nie szkoda. Moje szare rurki były przeznaczone do wyrzucenia.

1. Wypruć pasek i rozpruć pliski przodu. Sprawdzić czy spodnie będą swobodnie przechodzić przez biodra. U mnie przechodziły, więc wyprułam również zamek.

2. Zmierzyć ile gumki nam wystarczy na obwód. Gumka oczywiście powinna być krótsza niż obwód spodni. Zamocować gumkę szerokości np. 1 cm na prawej stronie spodni. Najlepiej żeby była w zbliżonym kolorze. Ja miałam na stanie tylko białą. Wymierzoną gumkę mocujemy szpilkami najpierw po bokach, potem dzielimy to na kolejne połówki. Materiał pomiędzy szpilkami musi lekko odstawać.

3. Obiema rekami naciągamy gumkę, by miała taką długość jak obwód spodni i szyjemy blisko krawędzi.

4.Wyrównujemy brzegi materiału.

5. Zaprasowujemy gumkę na lewej stronie i przyszywamy.

Jeśli wasze spodnie są w miarę wysokie, możecie pokusić się o zrobienie kanaliku z podwiniętego materiału i wpuszczenie w niego gumki. Moje rurki biodrówki się do tego nie nadawały.

Reklamy

10 komentarzy do “Jak zrobić spodnie na gumce?

  1. Bardzo czytelny tutorial 🙂 Można też wszyć gumkę na lewej stronie i wtedy jak zawiniemy spodnie to nie będzie widać gumki, po obu stronach będzie materiał 🙂 Pozdrawiam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s