W PODRÓŻY

Biesiada, muzyka i zabawa: Praga

photo (9) photo (11) photo (12) photo (14) photo (15) photo (16) photo (17) photo (20) photo (24) photo (26) Uwielbiam Pragę, za jej bezpretensjonalną atmosferę. To miasto wiecznej biesiady przy piwie i tłustym mięsiwie. Muzyka, przyjaźń i zabawa. Wesoły nastrój udziela mi się natychmiast, gdy wjeżdżam do starego miasta, mimo, że piwo piję rzadko a knedlików nie lubię 🙂 Za każdym razem odkrywam coś nowego, a ten pobyt odsłonił serowe oblicze Republiki. Marynowane w oleju sery z cebulą i ziołami są warte spróbowania.

Praga ma też swoje romantyczne oblicze: oświetlone nocą mosty, wąskie brukowane uliczki, spektakularne widoki na panoramę. To miasto w którym aż chce się złapać za rękę ukochaną osobę 🙂 Cynamonowo – migdałowy zapach, który co chwilę dogania pieszych sprzyja słodkiemu zapomnieniu. Trdelnik to tradycyjna czeska słodkość wyrabiana na miejscu w co drugiej kawiarni. Mieliśmy to szczęście mieszkać przy podobno najlepszym, więc zapach kawy i pieczonego ciasta witał nas co rano.

Strój w którym zwiedziłam słodko- biesiadną stolicę zaprezentuję już w przyszłym tygodniu.

Udanego weekendu!

Ania

Reklamy

10 komentarzy do “Biesiada, muzyka i zabawa: Praga

  1. Pragą to miejsce, do którego chętnie się wraca, byłam już kilka razy i znów bym się wybrała. Dla mnie Praga tętni kolorami, szczególnie nocą. Widzę ją inaczej niż w Twoim obiektywie, choć Twoje zdjęcia też mają swój urok 🙂

  2. Dawno nie byłam w Pradze, ale marzę, żeby kiedyś znaleźć się na Moście Karola i być tam…. tylko z moją Drugą Połówką ;). Tylko czy kiedykolwiek zdarza się sytuacja, kiedy tam jest pusto? 🙂 Czekam na Twoje zdjęcia w praskiej/praskich kreacji/kreacjach :).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s