Umiejętności/ŁATWE POCZĄTKI

Zszywanie zaszewek

DSC_0697 — kopia_wm DSC_0700 — kopia_wm DSC_0704_wm DSC_0716 — kopia_wm DSC_0725 — kopia_wm DSC_0730 — kopia_wm DSC_0736 — kopia_wm DSC_0743 — kopia_wm DSC_0749 — kopia_wm DSC_0752 — kopia_wm DSC_0761 — kopia_wm

„W miarę jedzenia, apetyt rośnie”: To powiedzenie ma tez zastosowanie w szyciu. Czym więcej szyję, tym bardziej chcę, by rzeczy zostały zrobione dokładnie i estetycznie. Nie jest to dla mnie proste, bo raczej nie mam naturalnej predyspozycji do zwracania uwagi na szczegóły. Musiałam do tego dorosnąć 🙂 Największe zmiany widzę w najprostszych rzeczach, więc dziś „back to basics”: zszywanie zaszewek.

Szpilki: Dojrzałam do ich używania. Teraz każdą zaszewkę szpilkuję, co pomaga ustabilizować materiał. Dzięki temu szczególnie cieniutkie i bardzo grube materiały zszywam równo. Przy dłuższych zszyciach dolny i górny materiał kończą się w tym samym miejscu.

Supełki: Na końcu zaszewki zabezpieczają je przed rozpruciem. Bluzki czy spódniczki mają ich aż 4, ale warto się „nasupełkować”, by potem uzyskać trwały efekt.

Wykończenie: Teraz już prawie nigdy nie zostawiam krawędzi niewykończonych. Podwijam je do środka i przeszywam ściegiem zygzakowatym lub stosuję podobną metodę z tego wpisu.

Żelazko: nie pokazane na zdjęciach, ale stoi obok maszyny. Każdą zaszewkę, szew obowiązkowo zaprasowuje. To naprawdę pomaga.

To moje cztery małe kroczki do większego profesjonalizmu 🙂 Jak zmieniło się wasze szycie na przestrzeni ostatniego roku, kliku lat?

Tekst: Ania Marcinkowska

Zdjęcia: mąż

Reklamy

12 komentarzy do “Zszywanie zaszewek

  1. Prowadzę mój blog dopiero od kilku miesięcy i muszę przyznać, że bardzo korzystnie wpłynęło to na „jakość” mojego szycia. Zaczynam zwracać uwagę na to, żeby szyte przeze mnie rzeczy były jak najładniej wykończone, przecież muszę te rzeczy potem pokazać 🙂 To nie jest jeszcze ta perfekcyjność jak u Ciebie i innych blogowiczek, być może nigdy jej nie będzie, bo jestem „inną” osobą, ale jest już lepiej i myślę, że będę się dalej rozwijała 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s